Co musisz wiedzieć?

Jedyną, sprawiedliwą karą, na jaką zasługujesz z powodu swoich grzechów, jest wieczne oddzielenie od Boga – piekło.
Jezus Chrystus, Bóg Wszechmogący, złożył za Ciebie na Krzyżu wystarczającą ofiarę, gładząc Twoje przeszłe, teraźniejsze i przyszłe grzechy.

On słyszy Cię i opowiada na prośby zgodne z Jego wolą. Możesz zwrócić się do Niego bez pośredników, niezależnie od miejsca i stanu w jakim się znajdujesz. On patrzy na szczerość Twego serca i pragnie, byś do Niego się zwrócił.

Co musisz zrobić?

Porostu powiedz Mu w myśli lub na głos, że wiesz, co Ci grozi, jesteś wdzięczny za to, co dla Ciebie zrobił i przyjmujesz to.
Oto proponowana modlitwa (modlitwa jest osobistą rozmową z Bogiem i nie da się jej ująć w żadne schematy. Poniższe słowa potraktuj tylko jako pomoc):
„Kochany Panie Jezu! Dziękuję Ci za wszystko, co dla mnie zrobiłeś: za to, że dziś mnie odnalazłeś i pomogłeś mi pojąć Twoją wspaniałą dobrą nowinę o zbawieniu. Wiem, że z powodu mojej grzeszności sprawiedliwie zasłużyłem na wieczne potępienie, ale Ty poniosłeś na Krzyżu całą należną mi karę. Dzięki Ci za to. Proszę, zbaw mnie, daj mi nowe, wieczne życie, zamieszkaj w moim sercu, zajmując w nim należne Ci miejsce Pana i przemieniaj mnie na Swoje podobieństwo. Amen.”

Poprzedni artykułOrganizacja
Następny artykułKim jesteśmy?