Ewangeliczni chrześcijanie w Polsce stanowią 0,1% narodu. Oznacza to, że tylko jeden człowiek na tysiąc należy do chrześcijańskiego kościoła. To jedna z najmniejszych mniejszości w Polsce, jednakże to nas prześladuje się najbardziej. Dzieje się tak pomimo wielu deklaracji polityków i wbrew przepisom prawa mówiącym o równości wszystkich wyznań w RP oraz o prawnej ochronie mniejszości.

Rażącym przykładem usankcjonowanej przez państwo nagonki na jedną z ewangelicznych wspólnot był zmasowany atak medialny przeszło 20 głównych mediów w Polsce na Kościół Nowego Przymierza w Lublinie z 24.10.2019 r. Nie tylko bezpodstawnie nas oczerniano i podsycano nienawiść do nas, ale również, z małym wyjątkiem („Rzeczpospolita”), nie dano nam żadnego prawa do obrony. Szczególnie bulwersujący jest fakt, że w tej mowie nienawiści i nagonce przodowały media rządowe – TVP Info i Polskie Radio, które dały swoim artykułom takie nagłówki:

  • „Senator KO był członkiem tajemniczej lubelskiej sekty”,
  • „Wspólnota religijna „o znamionach sekty”. Współzałożycielem był senator KO”.

Warto zwrócić uwagę, że już dziś członkowie Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie są przedmiotem zarówno agresji w mediach społecznościowych, jak i ataków fizycznych. Kilkukrotnie nieznani sprawcy uszkodzili samochód pastora Pawła Chojeckiego, grozili śmiercią lub pobiciem jemu, jego rodzinie i współpracownikom, a także niszczyli mienie Kościoła. Policja i prokuratura pomimo zgłoszeń lekceważyła te przestępstwa (z jednym wyjątkiem w ostatnim tygodniu).

Trudno określić, jakie kolejne ataki na ewangelicznych chrześcijan w Polsce spowoduje stymulowana przez rządowe media Prawa i Sprawiedliwości ostatnia kampania nienawiści wobec KNP w Lublinie. Czy znowu musi polać się krew chrześcijan, by władze zaprzestały prześladowań i dyskryminacji polskich obywateli niekatolików? Czy tak rząd RP zamierza uczcić zbliżające się Święto Reformacji 31 października?

Ostrzegamy, że tak właśnie Adolf Hitler i machina III Rzeszy rozpoczynały Holocaust. Najpierw za pomocą propagandy obrzydzano Żydów i przedstawiano ich jako gorszych, niezasługujących na ochronę prawa ludzi. Potem była agresja, pogromy, a w końcu obozy koncentracyjne…

Bóg wzywa chrześcijan, by wiernie stali przy tych, którzy są publicznie znieważani i prześladowani (Hebr. 10,33). Dlatego też prosimy tych, którzy dziś stoją przy Jezusie, by nie milczeli, gdy rząd RP prowadzi nagonkę na jeden z kościołów Chrystusa. Jeśli dziś nie okażecie solidarności nam, to najpierw zniszczą nas, a potem przyjdą po Was.

W jaki sposób możesz nam pomóc?

  1. Módl się za nas, byśmy wytrwali w próbie, a także o rządzących, by przestali walczyć z Bogiem i zaczęli realizować Jego prawa, a nie dobro swojej partii czy wyznania.
  2. Podpisz petycję: https://www.citizengo.org/pl/signit/174607/view
  3. Zachęć swojego Pastora i swój Kościół do opublikowania oficjalnego stanowiska wobec rządowych prześladowań Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie i pastora Pawła Chojeckiego.

Członkowie Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie i widzowie Telewizji Idź Pod Prąd

Poprzedni artykułCierpienie a służba. Pastor Paweł Chojecki, Nauczanie, 2019.10.20
Następny artykułTŁUMY NA FILMIE „LUTER” W LUBLINIE!