Kościół Nowego Przymierza w Lublinie stanowczo protestuje przeciw szkalowaniu naszego dobrego imienia w relacji z procesu sądowego pastora naszego Kościoła, Pawła Chojeckiego. Materiał ukazał się w Panoramie Lubelskiej 1 kwietnia o godz. 8:30. W tej relacji, pozbawionej elementarnych zasad rzetelności dziennikarskiej, nie dano głosu pastorowi Pawłowi Chojeckiemu, choć to jego proces omawiano (sic!). Przytoczono tylko fragment artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Telewizji Idź Pod Prąd i wysłanego do polskich mediów przed rozprawą, sprawiając wrażenie, jakby to była wypowiedź udzielona specjalnie dla TVP 3 Lublin i stanowiąca komentarz do prezentowanej w relacji wypowiedzi Radosława Patlewicza. Osoba ta od lat zajmuje się szkalowaniem naszego Kościoła, obrażeniem go (notorycznie używa epitetu „sekta” pod naszym adresem) oraz stara się wzbudzić atmosferę niechęci, strachu i odrazy wobec naszego Kościoła i jego przywódców. Kierownictwo i dziennikarze TVP 3 Lublin nie dołożyli należnej staranności, by sprawdzić, czy oskarżenia p. Patlewicza są prawdziwe. Materia, w której p. Patlewicz oskarżał nasz Kościół i prowadzącego go pastora Chojeckiego, jest bardzo poważna, drażliwa i może prowadzić do napięć religijnych i nienawiści na tle wyznaniowym. Już po emisji programu otrzymaliśmy sygnały, że część widzów TVP 3 Lublin w wyniku wyemitowanego materiału uważa, że nasz Kościół i pastor Chojecki obrażają Marię, Matkę Jezusa. Ludzie ci są tym zbulwersowani, zaniepokojeni i czują się obrażeni. Pan Patlewicz kłamał w wypowiedzi wyemitowanej przez TVP 3 Lublin – pastor Chojecki nigdy nie wypowiadał się bez szacunku o Marii, Matce Jezusa, ani nie przyrównywał jej do Wielkiej Nierządnicy. Rzetelność dziennikarska, szczególnie w tak drażliwej materii, wymagała sprawdzenia, czy takie słowa rzeczywiście padły z ust pastora Chojeckiego. 

Domagamy się więc zaprzestania w przyszłości publikacji materiałów, które za pomocą kłamstwa podburzają do nienawiści na tle religijnym, burzą spokój społeczny, szkalują polskich protestantów oraz wprowadzają zagrożenie bezpieczeństwa dla członków naszego Kościoła. Uważamy takie działanie telewizji publicznej (odział Lublin) za szczególnie naganne ze względu na to, że kieruje nią p. Ryszard Montusiewicz, który jako wieloletni działacz katolickiego neokatechumenatu prezentuje się jako znawca tematyki religijnej i ma świadomość złożoności kwestii różniących katolików i protestantów oraz tego, jak oszczerstwa rzucane pod adresem kościołów mniejszościowych mogą zagrażać ich bezpieczeństwu. 

Żądamy również umieszczenia w najbliższej Panoramie Lubelskiej sprostowania następującej treści:

Telewizja Polska (Oddział Lublin) bardzo przeprasza pastora Pawła Chojeckiego i członków Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie za publikację kłamliwych informacji na ich temat. W szczególności przepraszamy za podanie fałszywej informacji, jakoby pastor Chojecki z Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie publicznie znieważał Marię, Matkę Jezusa. 

Rada Kościoła Nowego Przymierza

pastor Paweł Chojecki

pastor Radosław Kopeć

pastor Paweł Machała

Poprzedni artykułPastor Chojecki oskarżony o obrazę uczuć katolików i zniewagę prezydenta Dudy. Grozi mu 5 lat więzienia!
Następny artykułKim jest pastor Paweł Chojecki? Historia prawdziwa!