Konferencja kreacjonistyczna z Erikiem Hovindem

Przeczytasz tekst w ok. 3 min.

Już 30 kwietnia startuje konferencja kreacjonistyczna online, na której mówcą będzie Eric Hovind z Creation Today!

Eric Hovind dorastał w świecie apologetyki. Gdy ukończył studia w 1999 r., zaangażował się w stałą służbę Bogu. Po obejrzeniu nagrania Raya Comforta „Najlepiej strzeżony sekret piekła”, Eric znalazł zbawienie w Chrystusie i zapragnął przyczynić się do tego, by Jezusa poznał cały świat. Jest dyrektorem i założycielem organizacji Creation Today z siedzibą w Pensacoli. Realizując misję docierania do ludzi z prawdą Ewangelii o darmowym zbawieniu tylko dzięki śmierci Jezusa Chrystusa, ponad 5 tysięcy razy przemawiał w ośmiu krajach i we wszystkich pięćdziesięciu stanach USA.

Eric Hovind jest współtwórcą filmu „Genesis. Raj utracony”, którego wersję z polskim lektorem możecie obejrzeć tutaj: https://vimeo.com/ondemand/rajutracony

KIEDY? 30.04-2.05.2020
konferencja TYLKO online
zgłoszenia: [email protected]
koszt: 20 zł
numer konta: 81 1020 2964 0000 6502 0045 8331
tytuł przelewu: Zjazd kreacjonistyczny

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

organizator: Kościół Nowego Przymierza w Lublinie

czwartek, 30/04
Kiedy Bóg mnie stworzył?
Biblia naucza, że Ziemia ma mniej niż 10 tysięcy lat. Ewolucjonizm uczy, że Ziemia ma kilka miliardów lat. Kto ma rację? Czy ten spór ma jakiś wpływ na zagubionych oraz na wiarę tych, którzy już wierzą.
Zrozumienie, KIEDY Bóg stworzył człowieka, jest ważne, jeśli chcesz w pełni pojąć, JAK i DLACZEGO Bóg Cię stworzył oraz CZEGO Bóg od Ciebie oczekuje (to omówione będzie podczas kolejnych sesji). Nie przegap pierwszej, kluczowej sesji z Erikiem Hovindem, Dyrektorem Creation Today i producentem „GENESIS. Raj Utracony”. Zajmiemy się na niej rzekomym konfliktem między nauką a religią.

piątek, 1/05
Jak Bóg mnie stworzył?
70% dzieci, które dorastały w chrześcijańskich rodzinach, porzuca chrześcijaństwo z powodów, które są nienaukowe lub nielogiczne, a wszystkie mają swój początek w jednym podstawowym pytaniu: „Czy zostaliśmy STWORZENI, czy WYEWOLUOWALIŚMY i czy ma to znaczenie?”. Odkryjesz, że odpowiedź na to pytanie ma znaczenie! Przygotuj się na zabawę, ale i dawkę wiedzy w czasie spotkania, podczas którego Eric Hovind przybije ostatni gwóźdź do trumny światopoglądu ewolucjonistycznego. Kiedy poznajesz światopogląd kreacjonistyczny, odkrywasz prawdę!

piątek, 1/05
Dlaczego Bóg mnie stworzył?
Czy w obliczu wielkiej próby, smutku lub cierpienia kwestionowałeś swoje miejsce na tym świecie? Czy zadawałeś sobie pytanie, czy Bóg w ogóle istnieje? Eric tak robił.
W swoim najpopularniejszym, najbardziej intymnym i osobistym przesłaniu Eric zabierze Cię w podróż do rzeczywistości, w której jest sam Bóg. Ta sesja dotyczy trudnych pytań na temat życia, które każdy zadaje, ale na które niewielu może odpowiedzieć. Zawarta tu potężna prawda sprawi, że zajrzysz w głąb tego, w co na temat Boga naprawdę wierzysz. Przesłanie tej sesji zainspiruje cię do zobaczenia JEGO chwały, gdziekolwiek jesteś w swoim własnym poszukiwaniu Boga!

sobota, 2/05
Czego chce ode mnie Bóg?
Czy naprawdę obowiązkiem każdej osoby jest dzielenie się Dobrą Nowiną Ewangelii z innymi? Czy to nie praca pastora czy Boga? Jeśli jesteśmy dziećmi Bożymi, Biblia nakazuje nam być gotowymi do dzielenia się naszą wiarą. Rozmawianie z innymi o tym, w co wierzymy, może być jednocześnie przerażające i ekscytujące. Jakie taktyki można zastosować, aby skutecznie zainteresować rodzinę i przyjaciół tym, co będzie miało wpływ na ich wieczność? Boisz się ich pytań i reakcji? Eric Hovind podzieli się osadzonymi w Biblii radami, które przypomną Ci, że podczas gdy odkrywanie odpowiedzi dla nas samych jest ekscytujące, udzielanie odpowiedzi zgodnie z Bożym Słowem jest tym, do czego Bóg nas powołał!

niedziela, 3/05
Genetyka człowieka a Biblia – wykład Helmuta Welke

Helmut Welke jest emerytowanym inżynierem, który pracował w wielu projektach inżynierskich na całym świecie.
Jest założycielem i prezydentem organizacji Quad-City Creation Science Association, która działa w stanach Iowa i Illinois i głosi prawdę o stworzeniu. Jest również prezydentem i członkiem innych organizacji kreacjonistycznych: Creation Research Society, Logos Research Associates oraz Creation Summit.
Helmut Welke został chrześcijaninem podczas studiów inżynierskich, kiedy zrozumiał, że wiedza o Bogu nie równa się chrześcijaństwu i musi zostać uzupełniona przez osobistą decyzję wiary: przyjęcie Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela. Jak to sam ujął: “O mało nie rozminąłem się z niebem o 44 cm, czyli o odległość pomiędzy mózgiem a sercem”.
Helmut Welke jest mężem, ojcem trojga wierzących dzieci oraz dziadkiem sześciorga wnucząt.

____

Kiedy Bóg mnie stworzył? – zobacz najciekawsze momenty z wykładu Erica Hovinda na Konferencji Kreacjonistycznej #Megakościół!