Protest - W Obronie Praw Rodziców PDF Drukuj Email
Środa, 03 Marzec 2010 12:05
Szanowni Państwo,

Z największym niepokojem i oburzeniem przyjęliśmy doniesienia medialne o projekcie nowelizacji ustawy o tzw. przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, który jest przygotowywany przez rząd oraz posłów lewicy.

W myśl nowych przepisów pracownik socjalny miałby prawo do zabrania dziecka z rodziny biologicznej bez wcześniejszej decyzji sądu, do czego obecnie mają prawo policja i kuratorzy sądowi (jedynie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dziecka). Wprowadzenie tej nowelizacji może sprzyjać nadużyciom i nadgorliwości urzędników w zabieraniu dzieci z rodzin.

Szczególnie złowrogo brzmią zapisy dotyczące specjalnych komisji, które nawet bez nakazu sądowego i bez wiedzy zainteresowanych będą inwigilować rodziny i naruszać ich prywatność, np. na skutek złośliwego donosu.

Zapisy te brutalnie wkraczają w życie rodzin, znosząc ich naturalną autonomię w kwestiach wychowania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami i sumieniem. Nowelizacja ustawy uznaje za przemoc w rodzinie np. „narzucanie własnych poglądów” czy „krytykowanie zachowań seksualnych”. Żeby odebrać dziecko rodzicom, wystarczy tylko podejrzenie, że któraś z tych „form przemocy” może nastąpić w przyszłości. Jako protestanci obawiamy się, że nasze poglądy religijne będą kwalifikowały do odbierania nam dzieci w majestacie prawa.

Są to próby bezzasadnego podważania władzy rodzicielskiej i uczynienia dziecka odpowiedzialnym raczej wobec państwa niż rodziców. Jest to bardzo niebezpieczna tendencja charakterystyczna dla państw totalitarnych, takich jak Niemcy hitlerowskie czy Rosja sowiecka, uzurpujących sobie rolę rodziców.

Stanowczo protestujemy przeciwko takiej brutalnej ingerencji w życie rodzin i przeciwko próbie utworzenia polskiego Jugendamtu!

Imię, nazwisko, zawód

Teskt powyższego protestu możecie Państwo pobrać TUTAJ i rozesłać na poniższe adresy

Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Bronisław Komorowski, Marszałek Sejmu RP: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klub Poselski Polskiego Stronnictwa Ludowego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Klub Poselski Lewica Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.