PDF Drukuj Email
Środa, 02 Grudzień 2015 22:53
Apel Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie
do Władz Rzeczypospolitej Polskiej
w sprawie planowanego przez Komisję Europejską
powszechnego rozbrojenia Europejczyków

W związku z planami Komisji Europejskiej (poprawka do Dyrektywy 91/477/EEC) zaostrzenia prawa dostępu do legalnej broni dla praworządnych obywateli Unii Europejskiej apelujemy do Władz RP o stanowcze sprzeciwienie się tym szkodliwym dla Polski i Europy zmianom.

Działania KE motywowane są oficjalnie chęcią przeciwdziałania terroryzmowi, ale ich efekt będzie odwrotny. Należy zauważyć, że terroryści nie korzystali z legalnej broni, dlatego też ograniczanie jej posiadania praworządnym obywatelom jawi się jako realizacja ideologicznych, antychrześcijańskich postulatów europejskiej lewicy, a nie ma związku z celami deklarowanymi przez KE.

Jako uczniowie Jezusa pragniemy wskazać na kluczowe znaczenie pielęgnowania rycerskiego ducha w chrześcijańskich narodach Europy dla ich cywilizacyjnego przetrwania. Istotą europejskiego etosu rycerza są dwa komponenty: wysoki poziom etyczny i moralny wypływający ze związku z Jezusem oraz kunszt we władaniu bronią. Jako Kościół stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim próbom rozbrajania praworządnych obywateli, ponieważ nieuchronnie będzie to prowadzić do ogólnego zaniku cnót rycerskich w społeczeństwie. Lewicowi ideolodzy doprowadzili już do wycofania militarnych zabawek z polskich przedszkoli, zaniku patriotycznego i obronnego kształcenia młodzieży, a teraz planują atak na sporty strzelecko-obronne i organizacje rekonstrukcyjno-kolekcjonerskie, które jako ostatnie kultywują w naszym społeczeństwie rycerskie tradycje Rzeczypospolitej.

Dostęp do skutecznych narzędzi obrony jest jednym z podstawowych praw naturalnych każdego wolnego człowieka. Służby siłowe państwa pełnią w tym względzie jedynie rolę komplementarną. Propozycje KE dotyczące rozbrojenia obywateli idą więc w kierunku omnipotencji władzy państwowej, co jest sprzeczne zarówno z wartościami chrześcijańskimi, jak i republikańskimi.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty oraz ożywione nadzieje Polaków po pięciu latach samodzielnych rządów eurolewicy, żywimy przekonanie, że nowe władze wyłonione z partii Prawo i Sprawiedliwość wyrażą zdecydowaną dezaprobatę wobec dalszej lewicowej ideologizacji przestrzeni publicznej i opowiedzą się przeciw kolejnym zakusom ograniczania dostępu do broni palnej praworządnym obywatelom RP i UE.


W imieniu Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie Rada Kościoła

Pastor Paweł Chojecki
Radosław Kopeć
Paweł Machała
 

Komentarze 

 
#6 Stefania 2016-09-08 19:37
Niech Bedzie Bog Uwielbiony . Postanowilam do Was napisac a dokladnie dowiedziec sie co to jest kosciol nowego przymierza sluchajac Pana panie Chojnicki mowi Pan prawde i to prawda do tego momentu jak nie dotykany jest temat Jezusa Chrystusa Krola Polski niewiem chciala bym aby to mi sie wydawalo jezeli razi pana Krolowanie Chrystusa w Narodzie to nie jest pan inny tak samo mowi Pan tylko pol prawde i nie odbiega od pozostalej reszty Wola Boga bylo i jest aby Krolowal a my mamy wypelniac wole Boga i dazyc do chwaly Boga w calym slowa tego znaczeniu Narazie nic niezrobilsmy w tym temacie bo biskupi ukoronowali naszego wroga to juz sam pan wie iOni nie wiele zamiezaja zrobic ,TO MY NAROD POLSKI musimy podjac walke o Krolowane Jezusa Chrystusa Albo wezniemy Blogoslawienstw o albo daje poniewierke przez tych wszystkich demonow Mamy Wolna Wole Kroluj nam Chryste
Cytować
 
 
#5 maciej 2015-12-07 23:27
Kościół Nowego Przymierza daje od lat dobry przykład zaangażowania w tworzenie państwa przyjaznego ludziom, przypomina o prawach obywatelskich. Prawo do posiadania broni jest podstawą wolności.
Cytować
 
 
#4 Relle 2015-12-07 21:40
Ważny apel. Mam nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni taki głos ze strony polskich chrześcijan.
Cytować
 
 
#3 czytelnik 2015-12-05 12:45
Popieram. To powinność kościoła zareagować w takiej sytuacji. Gdzie są inni?
Cytować
 
 
#2 Bartlomiej 2015-12-05 09:11
Mysle tak samo, zgadzam sie i popieram ten apel
Cytować
 
 
#1 alfa 2015-12-04 11:26
super! jestem za Wami, mam nadzieję na jakiś feedback ze strony władz
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Spotkaj się z Nami

Każdej niedzieli
zbieramy się, żeby studiować Biblię i spotkać się ze sobą. Jeśli chcesz nas poznać, skontaktuj się z nami.

Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 180 gości