Chrześcijaństwo i religie
W poniższych artykułach prezentujemy nasze spojrzenie na to czym jest Chrześcijaństwo. Pokazujemy też różnice w podejściu różnych religii do takich spraw jak np. Bóg, cel życia, zbawienie w zestawieniu z Chrześcijaństwem przedstawionym w Biblii.

Kościoły chrześcijańskie PDF Drukuj Email
Piątek, 26 Czerwiec 2009 12:01
Za kościoły chrześcijańskie uważamy takie, które głoszą dobrą nowinę o całkowicie darmowym zbawieniu. Jeśli oprócz zaufania Jezusowi w sprawie zbawienia podają jakikolwiek inny warunek znalezienia się w niebie, stają się postchrześcijańskie, tj. z nazwy należą do Chrystusa, lecz duchowo są przeklęte.

Gal. 1,6-9
"Dziwię się, że tak prędko dajecie się odwieść od tego, który was powołał w łasce Chrystusowej do innej ewangelii, Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
 
DYSKRYMINACJA CHRZEŚCIJAN - YouTube ZAMKNĄŁ IDŹ POD PRĄD TV PDF Drukuj Email
Niedziela, 06 Listopad 2016 10:45

alt


YouTube zamknął Telewizję Idź Pod Prąd naszego kościoła. TO DYSKRYMINACJA CHRZEŚCIJAN. Nie poddajemy się, transmitujemy na żywo


idzpodprad.pl/tv
Facebook.com/Kowalski.Marian
Facebook.com/idzpodprad

Facebook.com/knplublin


 
Religie niechrześcijańskie PDF Drukuj Email
Piątek, 26 Czerwiec 2009 12:14
Naturalne zdolności ludzi do wynalazków doprowadziły do powstania niezliczonej ilości wierzeń i praktyk religijnych na całej Ziemi. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich, które nie są uznawane za chrześcijańskie. Islam, Buddyzm, Hinduizm, Judaizm. Czy według Biblii do Jedynego Boga może prowadzić wiele dróg? Czy wyznawcy religii niechrześcijańskich czczą tego samego Boga każdy na swój sposób? Co na ten temat mówi Biblia? Poniższe zestawienie zarysuje problem różnic.

JAKA JEST RÓŻNICA?
 
Religie postchrześcijańskie PDF Drukuj Email
Piątek, 26 Czerwiec 2009 12:02
Katolicy, Świadkowie Jehowy, Mormoni. Ludzie przedstawiający się jako wyznawcy tych religii zazwyczaj są nazywani chrześcijanami. Czy jednak według kryterium biblijnych są chrześcijanami? Czytając poniższe zestawienie dowiesz się jaka jest różnica pomiędzy tymi religiami, a chrześcijaństwem. Na pozór odwołując się do tych samych wartości całkowicie różnią się od chrześcijaństwa w swojej treści.

JAKA JEST RÓŻNICA?

 
Czy chrześcijaństwo to religia? PDF Drukuj Email
Piątek, 26 Czerwiec 2009 12:00

"Religia to opium ludu" nie bez racji zauważył tow. Marks.

Rzeczywiście, religia rozumiana jako wymyślony przez ludzi sposób pojednania się z Bogiem, czy raczej "przekupienia" Go określonym kanonem czynów, rytuałów i ofiar nie może w żaden sposób pomóc człowiekowi w życiu doczesnym, ani przyszłym

Hebr. 10,1-4
"Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą. Bo czyż nie zaprzestanoby ich składać, gdyby ci, co je składają, nie mieli już żadnej świadomości grzechów, gdy raz zostali oczyszczeni? Przeciwnie, one właśnie przywodzą na pamięć grzechy co roku. Jest bowiem rzeczą niemożliwą, aby krew wołów i kozłów mogła gładzić grzechy"
 


Spotkaj się z Nami

Każdej niedzieli
zbieramy się, żeby studiować Biblię i spotkać się ze sobą. Jeśli chcesz nas poznać, skontaktuj się z nami.

Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 208 gości