MIEDWIEDIEW EKUMENISTĄ???? PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 21 Luty 2011 14:44

Piątkowa (18.02.2011) „Rzeczpospolita” zamieściła na pierwszej stronie wspólne zdjęcie Benedykta 16 i Dimitrija Miediwiediewa oraz tytuł: „Papież z prezydentem Rosji o dialogu religijnym”. Uśmiechnąłem się w duchu, że mainstreamowa gazeta aż tak bezczelnie demaskuje prawdziwe oblicze ekumenizmu.

Wielu poczciwych chrześcijan zostało wrobionych w ekumenizm i spełnia w nim rolę tzw. pożytecznych idiotów. Ale zdecydowana większość liderów tego ruchu to politycy lub agenci służb specjalnych (więcej: KTO "ROBI" EKUMENIZM?).

Po przeczytaniu komentarza „Rzeczpospolitej”:

Głównym tematem audiencji udzielonej przez Benedykta XVI prezydentowi Dimitrijowi Miediwiediewowi były relacje miedzy Kościołem katolickim, a Cerkwią prawosławną.” (podkreślenie moje)

trudno mieć wątpliwości, jaki charakter ma ruch ekumeniczny. Czy jest to wypełnianie misji Jezusa czy też gra polityczna? Stawia to również pod znakiem zapytania kwestię, kto tak naprawdę jest głową moskiewskiego prawosławia?

W cieniu rozmów papiesko-rosyjskich pojawia się sprawa polska. Niestety cień ten jest bardzo ponury - ale o tym w następnym wpisie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Paweł Chojecki

O sobie: 50 lat, żonaty od ponad 20 lat, trójka dzieci. Z wychowania ateista, z wyboru chrześcijanin - obecnie kieruje Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie i redakcją miesięcznika idź POD PRĄD. Na nowo narodził się w wieku 23 lat, działał w katolickim ruchu oazowym (DA AM w Lublinie na ul. Staszica) oraz w Ruchu Nowego Życia w Krakowie. W tym czasie (88’) zakłada wraz z przyjaciółmi Lubelskie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Pojednanie”, rozpoczyna wydawanie metodą powielaczową miesięcznika "Pojednanie" oraz druk książek chrześcijańskich. W 89’ postanawia opuścić katolicyzm. Staje na czele kościoła Wspólnota Chrześcijańska Pojednanie i kieruje Wydawnictwem Pojednanie, które zajmuje się już profesjonalnym drukiem literatury chrześcijańskiej (hit z tego okresu - Akt małżeński T. LaHay’a - rozszedł się w nakładzie 40 000 egz.). Zajmuje się także tłumaczeniem książek (np. Wieczność w ich sercach, D. Richardson; Niewidzialny Przeciwnik, J. MacArthur; Chcę być wolny, W. Backus, Psychologia biblijna, O. Chambers). W 1996 roku powołuje do życia Kościół Nowego Przymierza w Lublinie. W 2003 jako jedyny kościół w Polsce KNP oficjalnie opowiada się przeciw wstąpieniu do UE. Wtedy też rozpoczyna się wydawanie chrześcijańskiego miesięcznika społeczno-politycznego idź POD PRĄD. W 2005 wstępuje do Unii Polityki Realnej, wchodząc na pionierską w Polsce ścieżkę łączenia działalności duszpasterskiej i politycznej. W 2008 staje na czele lubelskich struktur tej partii, a w 2009 wchodzi do władz centralnych i zostaje rzecznikiem prasowym UPR. Angażuje się także w walkę o prawa rodziców do klasycznego wychowania dzieci oraz w popularyzację edukacji domowej. Motto służby: Żarliwość o dom twój pożera mnie. Jan. 2:17 Ukończył I LO im. St. Staszica w Lublinie i Politechnikę Krakowską.

Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości