Papież Franciszek ośmiesza chrześcijaństwo! PDF Drukuj Email
Wtorek, 15 Wrzesień 2015 17:49

Wypowiedzi papieża Franciszka na temat emigrantów czynią z chrześcijaństwa religię dla idiotów. Dziś mamy kolejną tego próbkę:

"Prawdą jest, że zaledwie 400 kilometrów od Sycylii znajduje się niebywale okrutna grupa terrorystyczna. A więc jest niebezpieczeństwo infiltracji, to prawda.(…) Oczywiście, gdy przybywa uchodźca, mimo wszystkich tych kroków zapobiegawczych związanych z bezpieczeństwem, musimy go przyjąć, bo takie jest biblijne przykazanie" Interia.pl http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1885553


Niestety F1 nie wskazał konkretnie, jakie to biblijne przykazanie każe przyjmować do własnego państwa wrogów, terrorystów czy też osoby o niepewnych zamiarach. Nawet powierzchowna lektura Biblii (nie mówiąc o podstawach zdrowego rozsądku) pokazuje, że głowa Kościoła katolickiego bezczelnie wprowadza ludzi w błąd i kompromituje chrześcijaństwo.

Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; Jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. List do Rzymian 13:3-4

Te jasne zasady znajdziemy w Biblii i takie stanowisko prezentują biblijni chrześcijanie. Strzeżenie porządku moralnego w państwie jest obowiązkiem każdej władzy państwowej. Obowiązkiem nadanym jej przez samego Boga! Władze państwowe muszą więc mieć jasne kryteria odróżniania dobra od zła (temu służy prawo), musi umieć oceniać ludzkie działania i zdecydowanie reagować mieczem, gdy ktoś (niezależnie przybysz, gość czy obywatel) czyni zło. Planowanie aktów terroru czy wyłudzania pieniędzy bez wątpienia jest czynem złym. Tyle w temacie. Mordercom i złodziejom wara od naszych granic!

***

W dyskusji nad falą uchodźców zalewającą Europę słyszy się też często pseudochrześcijański argument o konieczności okazywania im miłosierdzia. To kolejna parodia chrześcijańskiej postawy. Miłosierdzie za wszelką cenę, niezależnie od kosztów, nie jest i nigdy nie było chrześcijańskim nakazem. Wręcz przeciwnie! Zaniedbywanie swoich bliskich kosztem innych fanaberii jest wielkim grzechem! Ludzi tak czyniących Nowy Testament nazywa gorszymi od niewierzących:

A jeśli kto o swoich, zwłaszcza o domowników nie ma starania, ten zaparł się wiary i jest gorszy od niewierzącego. 1 List do Tymoteusza 5:8

Wspieranie sytuacji, gdy tysiące polskich dzieci odbieranych jest rodzicom z powodu biedy lub emigracji przy jednoczesnym fundowaniu gościom warunków (praca, mieszkanie, zasiłki, opieka zdrowotna itp.), o jakich daremnie marzy wielu Polaków, jest kpiną ze zdrowego rozsądku i jawnym sprzeciwem wobec nauki Jezusa!


Paweł Chojecki,

Kościół Nowego Przymierza w Lublinie,
www.knp.lublin.pl


fot. Roberto Rizzato/flickr.com/CC BY-NC
 

Komentarze 

 
#11 Rakhiinindia.in 2017-08-02 14:06
I found this post very good and full of information that helps us very much, thank you for posting the information you have given and sharing with us. Hope you will continue to post full information like this Thank you.

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-ghaziabad.html

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-faridabad.html

http://www.rakhiinindia.in/cake-delivery-in-dehradun.html
Cytować
 
 
#10 Reynaldo 2017-07-18 18:27
Hi guys! Who wants to meet me? I'm live at HotBabesCams.com, we can chat, you can watch me live for free, my nickname is
Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg , here is my pic:


https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Cytować
 
 
#9 mm1992 2017-02-23 22:26
Cytuję Renata Cis:
Papiez Franciszek nie osmiesza Chrzescijanstwa .Jedynie w kwestii najazdu muzulmanskiego na Europe sie zasadniczo pomylil .

W zasadzie się zgadzam.
Problem jest jednak taki, że Franciszek swoją otwartością na imigrantów może zaszkodzić Europie dużo bardziej niż jej pomoże pozostałymi swoimi naukami.

Właśnie dlatego moja ogólna ocena papieża jest negatywna tylko z jednego powodu - tego o którym tu dyskutujemy.

Po prostu mając tak duży autorytet wśród katolików i urzędową zwierzchność nad kapłanami, w sposób naturalny powoduje że część katolików pod jego wpływem może poprzeć najazd tzw. "uchodźców" na nasz kontynent.

Bogu niech będą dzięki, że w Polsce nie spełniono postulatu papieża: "Niech każda parafia i zakon przyjmie rodzinę uchodźców". Mielibyśmy tu drugie Malmö czy drugi Berlin.
Cytować
 
 
#8 Renata Cis 2017-01-11 20:57
Papiez Franciszek nie osmiesza Chrzescijanstwa .Jedynie w kwestii najazdu muzulmanskiego na Europe sie zasadniczo pomylil .Jego rodzony Ojciec wyemigrowal z Wloch do Argentyny i tam zalozyl Rodzine w ktorej na swiat przyszedl obecny Papiez .Chyba tu nalezy upatrywac przyczyny tej przychylnosci do Nachodzcow .Kosciol Katolicki nie opiera swego bytu na osobie Papieza . Fundamentem katolicyzmu jest Objawienie Boze .Dlatego z roku na rok jest nas coraz wiecej . Obecnie liczba Katolikow na swiecie przekracza 1 miliard Ludzi . Serdecznie pozdrawiam , Renata Ciszak , Hanower .
Cytować
 
 
#7 Mariusz 2016-06-12 13:40
Masz rację. Papiżyna to najemnik, kłamca, oszust i islamista
Cytować
 
 
#6 nternauta 2016-04-28 11:11
Mt 22, 35-40
Łk 10, 30-37
Lb 35,6
Mt 5,39
Mt 5, 1-16
1Kor 13

Można tak bez końca drogi Pastorze, można by bez końca...
Cytować
 
 
#5 maciej 2015-09-19 20:20
F1 jest wilkiem w owczej skórze. Ale nie ma się czemu dziwić. Fakt, że jest jezuitą, wiele tłumaczy, ale realizuje on tylko misję kk, którą realizowali jego poprzednicy. Głosi tę samą fałszywą ewangelię, którą głosili B16 czy JP2. I tak jak w XVI w. ludzi prawych gorszyła rozpusta duchowieństwa oraz handel odpustami, tak i dziś papież powinien gorszyć wszystkich, którzy nie dali się nabrać na sfałszowaną ewangelię kk. Po owocach poznać można jakie to drzewo.
Oby jak najwięcej ludzi nawróciło się i uwierzyło w prawdziwego Jezusa Chrystusa.

kto mądry zrozumie
o co wilkom chodzi
kto wilka od owcy odróżnić nie umie
ten sam sobie szkodzi
Cytować
 
 
#4 Amelka 2015-09-16 12:00
Taki głos jest bardzo potrzebny, ludzie już nie wiedzą jak tę sytuację oceniać, coś innego czują (strach czy poczucie zagrożenia) a zupełnie co innego im się wmawia (szczególnie przywódcy KK), jak mają myśleć o tych uchodźcach- miłosierdzie itp hasła. Dziękuję za ten jasny głos!
Cytować
 
 
#3 Andrzej 2015-09-15 19:57
Rzeczywiście Franciszek kompromituje chrześcijaństwo , a szczególnie katolicyzm (choć katolicyzm ma niestety niewiele wspólnego z chrześcijaństwe m opisywanym na kartach Biblii). Zastanawia mnie tylko jak Kościół Katolicki będzie wyglądał za, powiedzmy 20 lat? Coraz więcej ludzi mocno ufających KK zaczyna dostrzegać obłudę jego przywódców i odchodzą. Musi być gdzieś granica absurdu widoczna nawet dla najbardziej fanatycznych zwolenników tej religii. Mam tylko nadzieję że ci co odejdą, chociaż część z nich, nie wyrzeknie się chrześcijaństwa , zawiedzeni KK, tylko zaczną szukać głębiej. I odnajdą prawdę w Biblii.
Cytować
 
 
#2 Protazjusz 2015-09-15 19:31
Papież Franciszek jako uczestnik życia publicznego jest kłamcą i łajdakiem. ŁAJDACTWEM nazywam przyczynianie się do szerzenia zamętu wśród bliźnich. Zamętu w sprawach kluczowych w płaszczyźnie politycznej, społecznej. ŁAJDACTWEM, ŁAJDACTWEM jest perfidne oszukiwanie opinii publicznej w wielu innych sprawach.

https://www.youtube.com/watch?v=Orrv3x4CADg
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Paweł Chojecki

O sobie: 50 lat, żonaty od ponad 20 lat, trójka dzieci. Z wychowania ateista, z wyboru chrześcijanin - obecnie kieruje Kościołem Nowego Przymierza w Lublinie i redakcją miesięcznika idź POD PRĄD. Na nowo narodził się w wieku 23 lat, działał w katolickim ruchu oazowym (DA AM w Lublinie na ul. Staszica) oraz w Ruchu Nowego Życia w Krakowie. W tym czasie (88’) zakłada wraz z przyjaciółmi Lubelskie Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Pojednanie”, rozpoczyna wydawanie metodą powielaczową miesięcznika "Pojednanie" oraz druk książek chrześcijańskich. W 89’ postanawia opuścić katolicyzm. Staje na czele kościoła Wspólnota Chrześcijańska Pojednanie i kieruje Wydawnictwem Pojednanie, które zajmuje się już profesjonalnym drukiem literatury chrześcijańskiej (hit z tego okresu - Akt małżeński T. LaHay’a - rozszedł się w nakładzie 40 000 egz.). Zajmuje się także tłumaczeniem książek (np. Wieczność w ich sercach, D. Richardson; Niewidzialny Przeciwnik, J. MacArthur; Chcę być wolny, W. Backus, Psychologia biblijna, O. Chambers). W 1996 roku powołuje do życia Kościół Nowego Przymierza w Lublinie. W 2003 jako jedyny kościół w Polsce KNP oficjalnie opowiada się przeciw wstąpieniu do UE. Wtedy też rozpoczyna się wydawanie chrześcijańskiego miesięcznika społeczno-politycznego idź POD PRĄD. W 2005 wstępuje do Unii Polityki Realnej, wchodząc na pionierską w Polsce ścieżkę łączenia działalności duszpasterskiej i politycznej. W 2008 staje na czele lubelskich struktur tej partii, a w 2009 wchodzi do władz centralnych i zostaje rzecznikiem prasowym UPR. Angażuje się także w walkę o prawa rodziców do klasycznego wychowania dzieci oraz w popularyzację edukacji domowej. Motto służby: Żarliwość o dom twój pożera mnie. Jan. 2:17 Ukończył I LO im. St. Staszica w Lublinie i Politechnikę Krakowską.

Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości