Świadectwa zmienionego życia
DLACZEGO JEZUS #2 Świadectwo Jadzi PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 07 Listopad 2016 13:53Nie było łatwo uznać swoją grzeszność. DLACZEGO JEZUS? #2 Historia Jadzi

Nie poddajemy się! Po zablokowaniu kanału idzpodprad zapraszamy na kanał KNP: https://www.youtube.com/channel/UCUZ9x49ZuhZt1QVJafMy5rA
Transmisje na żywo nadajemy w tych miejscach:
idzpodprad.pl/tv
Facebook.com/Kowalski.Marian
Facebook.com/idzpodprad
Facebook.com/knplublin

 
DLACZEGO JEZUS #2 Świadectwo Jadzi PDF Drukuj Email
Sobota, 05 Listopad 2016 14:47Drugi odcinek programu Telewizji Idź Pod Prąd - DLACZEGO JEZUS? Historia Jadzi, która zanim przyjęła Chrystusa jako Zbawiciela, najpierw musiała uznać swoją grzeszność, co nie było takie proste.
Pierwszy odcinek - Historia Gosi: ZOBACZ: https://www.youtube.com/watch?v=aBd7G...

Przesyłajcie Wasze historie na kontakt@idzpodprad.pl

Polecamy codzienny dyżur dla poszukujących, dzwońcie
21:00-21:30, login na Skype: ipp.kontakt

Wesprzyj Telewizję: http://idzpodprad.pl/wsparcie
Zapraszamy na stronę kościoła: http://knp.lublin.pl
oraz na facebooka: http://facebook.com/knplublin
 
Bóg istnieje, słyszy nas i pociąga do siebie! PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Maj 2009 12:43
Bóg jest naprawdę wspaniały i ogromnie zależy Mu na nas. Właśnie taka myśl przyszła mi do głowy gdy siadłem do pisania, jak Bóg doprowadził mnie do siebie.

Jestem szczęśliwym mężem i szczęśliwym ojcem trójki dzieci. Celowo użyłem dwa razy słowa "szczęśliwy", bo tak właśnie mogę określić moje życie. Teraz naprawdę jestem szczęśliwy - trudno mi to wyrazić i udowodnić, ale wiem, że tak jest. Jednak nie zawsze tak było.
 
W Labiryncie PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Maj 2009 12:46
Motywem mojego dzieciństwa i młodości było poszukiwanie sensu swojego istnienia, a także celu, dla którego warto poświęcić życie. Od początku miałam przeświadczenie, że świat widzialny nie jest najważniejszy, a nawet nie jest prawdziwy. To co jest ważne, wartościowe - tego nie widać, należy tego poszukać. Miałam w pogardzie rzeczy zwyczajne, czułam "mdłości" Alberta Camusa do wszystkiego, co normalne. Jednocześnie oczywiście darzyłam atencją to, co dziwne, a nawet dziwaczne. Stąd chyba wzięły się moje zainteresowania sztuką. Artystów, głównie malarzy, uważałam za ludzi, którzy przez stworzenie własnego spojrzenia na świat poszukują prawdy. Z czasem doszłam do wniosku, że nie tędy droga - przekaz malarski czy rzeźbiarski jest za mało komunikatywny, jeśli chodzi o wyrażenie idei autora. Poza tym, w sztuce nie chodzi tylko o idee, są to niekiedy jakieś fascynacje formalne - estetyczne, często przypadek i wariacje na jego temat.
 
Urodziłam się w CCCP PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Maj 2009 12:47
Urodziłam się w bezbożnym komunistycznym systemie (pochodzę z Mołdawii), w rodzinie, której głową był partyjny komunista. O Bogu wtedy nikt nie mówił - ani moi rodzice, ani rówieśnicy - bo uważano to za przejaw głupoty i ciemnoty�

A jednak mój mały świat, w którym zostałam wychowana, nie był pozbawiony osoby, która by się nie bała być wyśmiana z powodu swojej wiary w Boga, a była nią moja kochana babcia. To właśnie ona zasiała we mnie ziarna prawdy o Bogu poprzez czytanie mi Biblii i mówienie o tym, jak Pan zmienia życie ludzi.
 
Gorliwość nierozsądna PDF Drukuj Email
Czwartek, 28 Maj 2009 12:47
Od dzieciństwa byłam gorliwą katoliczką. Chodziłam co niedziela (a nawet częściej) do kościoła, spowiadałam się regularnie, przyjmowałam komunię, nie zapominałam o codziennej modlitwie. Pragnęłam robić coś wielkiego dla Boga. Myślałam np. o pójściu do zakonu, ale ostatecznie doszłam do wniosku, że nie mam szans być dobrą zakonnicą ze względu na trudny charakter (brak pokory, niezależność, buntowniczość). Chciałam jednak wykazać się jakimś poświęceniem. W VIII klasie szkoły podstawowej złożyłam Bogu przysięgę, że do końca życia pozostanę abstynentką - w proteście przeciw ogromnemu pijaństwu w Polsce. Gorliwość religijna prowadziła mnie niestety do poczucia wyższości. Pogardzałam ludźmi, którzy nie chodzili do kościoła i byli bezbożnikami. Ja czułam się lepsza.
 


Spotkaj się z Nami

Każdej niedzieli
zbieramy się, żeby studiować Biblię i spotkać się ze sobą. Jeśli chcesz nas poznać, skontaktuj się z nami.

Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości